Burada E-Fit EMS hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz..

 

2x25 dakikalık egzersizler hafta da bir yeterli mi?

E-Fit tarafından önerilen egzersiz haftalık miktarı 2x25 dakikadır. Ayrıca başka egzersizler de yapmıyorsanız, seanslar arası 48 saatlik bir dinlenme süresi ile beraber haftada 3 antrenmana izin verilmektedir.

Antrenman seanslarımızı kim ayarlıyor?

Antrenman seanslarımız, doğru vücut duruşu ile doğru egzersizleri yapmanız için size yardım eden, nitelikli, kişisel fitness/sağlık eğitmenleri tarafından gerçekleşir. Sizinle birlikte ayrıca hareketleri gösterecek ve yapacaklar, doğru diyet rejimi üzerine tavsiyeler verecek ve doğal olarak size canayakın ve kibar davranacaklardır.

E-Fit antrenmanı, eklemlerimize ne gibi bir zorlama yaratır?

FIT antrenmanı eklemler için zorlayıcı değildir, eklemleri yormaz.

E-Fit ekipmanını kullanmamayı gerektirecek herhangi bir neden var mı?

Ekipman, epileptik nöbetlere maruz kalan veya buna yatkınlığı olan kişilerde, gebelik sırasında, kalp hastalığı olan, vücuduna kalp pilleri ya da diğer entegre elektrik cihazları takılı olan kişiler ve kanser teşhisi konmuş kişiler tarafından kullanılmamalıdır

E-Fit ekipmanının cilt üzerindeki etkisi nasıl olur ?

E-Fit antrenmanları sıkı bir cilt oluşumu ile sonuçlanır ve selülit oluşumu ile etkili bir şekilde mücadele eder. Ayrıca doğumdan sonra şeklini geri kazanmak isteyen genç anneler içinde önemle tavsiye ederiz

E-Fit ekipmanlarındaki ayar seçenekleri içinde bir kilo kaybı programı var mıdır?

Evet vardır. Yağ yakma etkisi periyodik, düzenli egzersiz programı ile metabolik hızı artırır ve uygun bir diyet takibi ile otomatik kilo kaybı yanında kas hacminin gelişiminide tetikler gerçekleştirir.

E-Fit malzemeleri gebelik ve emzirme sırasında kullanılabilir mi?

Gebelik süresince kullanılmasına izin verilmez ve emzirme boyunca tavsiye edilmez.

E-Fit malzemeleri rehabilitasyon için kullanılabilir mi?

Kesinlikle kullanılır, cihazlar teknoloji olarak fizyoterapi kaynaklıdır. Bu cihazlar, eklemlere fazla yükleme yapmaz ve bu yüzden fiziksel sakatlanmalarda kasların verimli bir şekilde geliştirilmesine yardım eder."

E-Fit programlarını haftada 3 kereden fazla yapabilir miyim?

Yüksek yoğunluktaki EMS seansı 2 ila 3 günlük bir rejenerasyon (yeniden canlanma) süresi gerektirdiğinden dolayı bu önerilmez. Çok az dinlenmenin aşırı efor sarf etme semptomları üretebileceği için, yeterli dinlenme süresine sahip olmak önemlidir.

E-Fit ve diğer kas uyarıcıları arasındaki fark nedir?

Çoğu zaman  ev ve diğer sağlık merkezlerinde kullanılan kas uyarıcıları pasif kaslar üzerine uygulanacak şekilde tasarlanmıştır.
E-Fit seanslarında kas uyarımı, eğitmenlerin sıralı talimatları çerçevesindeki egzersizlerle birlikte aktif kaslara uygulanmaktadır.

Egzersiz öncesi neyi, ne kadar içmeli?

Vücut sıvınızı yeterince dengede tutmak için egzersizden 30 veya 40 dakika öncesinde en az yarım litre su içiniz. Yeterli sıvı alımı (günde 2 ila 3 litre) uygun bir diyet rejiminin önemli bir parçasıdır.

Egzersiz sırasında akım/dürtü derinliği, frekansı ve yoğunluğunu ayarlayabilir miyim

E-Fit makinelerde akım/dürtü derinliği, frekans ve yoğunluğu, vücut tipiniz, yaşınız, cinsiyet ve sağlık seviyenize bağlı olarak kişisel ihtiyaçlara göre serbestçe ayarlanabilir.

Egzersiz sırasında elektrik çarpmasına maruz kalabilirmiyim?

Hayır, dışarıdan güç kaynağı veya pil ile çalışan ekipmanlar, düşük voltajda çalıştığı için herhangi bir elektrik çarpmasına maruz kalmanızı engeller. Gerçekleştirilen tepkinin yoğunluğu maksimum 0.05 Watt RMS’dir.

Egzersiz sırasında hareket etmeli veya egzersiz yapmalı mıyım?

Evet, fitness eğitmeni tarafından canlandırılan ve yeteneklerinize uygun egzersizleri gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Uyarıların ritmi ile birlikte doğru egzersizleri sırasıyla gerçekleştirmek, EMS çalışmasının olumlu etkilerini önemli ölçüde arttırır.

Egzersiz sırasında terler miyim?

Düzgün uyarı geçişini ve makine ile müşteri arasındaki teması en iyi şekilde sağlamak için elektrot yüzeylerinin nemlendirilmesi gerekir.

Egzersizden hemen önce yemek yiyebilir miyim?

İdeal çalışma etkisine ulaşmak için seanstan 2.5-3 saat önce yüksek karbonhidrat içeren besinleri tüketmelisiniz. Karın rahatsızlığından kaçınmak için egzersizden 2 saat öncesinde birşey yememelisiniz.

Egzersizin bana ne yararı olacak?

E-Fit antrenmanı, hangi yaş veya cinsiyetten olursa olsun, herkese tavsiye edilir. Seanslar ile mükemmel derecede uyum sağlamış 50 yaş ve üzeri müşterilerimiz var. Doğumdan sonra rehabilitasyon için yardımcı olduğumuz genç annelerde var, bize performanslarını arttırdığımızı, hızlarını yükselttiğimizi, kaslarını şekillendirdiğimizi ve dinamizmini arttırdığımızı söyleyen birçok aktif atlet olan müşterilerimizde var. Bunun yanıda çoğu zaman yalnızca daha iyi görünmek ve sağlık düzeylerini geliştirmek isteyenlerde bizimle birlikte studio larımızda seanslarımıza katılmaktadırlar

Hangi yaş grubu bu tür egzersiz için tavsiye edilir?

16-70 yaş arasında bay bayan herkese uygulanabilir ve tavsiye edilir.

Kendi giysilerimi giyebilir miyim? Değilse nasıl giyinmeliyim?

Çalışmalarımızda tarafımızdan sağlanan en az %95 pamuktan yapılmış olan, kolları ve bacakları belli bir noktaya kadar kapatan ve  vücudu saran kıyafetler kullanılmaktadır.Yanınıza sadece spor ayakkabınızı almanız yeterlidir." şeklinde değiştirilecek.

Sonuçları ne zaman görülür?

"Çarpıcı" bir değişim için seanslara düzenli katılım ve Sağlıklı beslenme ile birlikte haftada 2 kez 25 er dakikalık seanslarından sonra 3 -4 hafta arasında gözle görünür şekilde değişiklikler görülecektir.. Uygulama amacınıza göre bu süre farklılık gösterebilir.

Çalışma Saatleri


 

Sorularınız var mı?


 

Bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin!